Rozwiązanie UMOWY O DZIEŁO


Oglądasz wersję archiwalną tematu "Rozwiązanie UMOWY O DZIEŁO" z forum forumbhp.pl/


robrian - 21 Styczeń 2008, 22:57

Znajomy pracuje w firmie farmaceutycznej jako przedstawiciel handlowy. W styczniu (kilka dni temu) podpisał umowę o dzieło do końca roku 2008. Później dostał o wiele lepszą propozycję od konkurencji (lepsza kasa i umowa o pracę). W umowie o dzieło ma jednomiesięczny okres wypowiedzenia , jednak w przypadku rozwiązania umowy z winy WYKONAWCY (czyli jego) musi zapłacić karę w wysokości 2000zł , dodatkowo w jednym z załączników napisano , że w przypadku złamania warunków umowy (rozwiązanie na jego prośbę też chyba można pod to podciągnąć ?) musi zwrócić koszty swoich szkoleń w wysokości ok 3000zł. Czy jest jakaś możliwość roziązania tej umowy o dzieło , tak żeby nie płacić tych pieniędzy? Oczywiście poza roziązaniem za porozumieniem stron , bo raczej pracodawca sie na to nie zgodzi. Może jakieś zwolnienie lekarskie czy coś innego? Jeżeli nie ma , to czy może zrezygnować z jej wykonywania bez okresu wypowiedzenia , tylko natychmiast ?

helgor - 22 Styczeń 2008, 07:40

Skoro podpisując umowę godził się na takie warunki??????????
gmarek - 22 Styczeń 2008, 07:52

Czy to na pewno jest umowa o dzieło- Przedstawiciel handlowy-bo moim zdaniem umowa o dzieło za bardzo nie ma się do przedstawiciela handlowego czytając co można zaliczyć umową o dzieło.
Temat był już poruszany na forum odnośnie umowy o dzieło chodziło o pracę BHP.
Pozdrawiam
grzegorzg - 22 Styczeń 2008, 08:18

Zdecydowanie nie jest to umowa o dzieło. Można to w sądzie podważyć z łatwością, nawet trudno jest to podciągnąć pod umowę zlecenie. Dzieło to wykonanie czegoś w określonym czasie jeśli się to wykona wcześniej to mozna to też zaliczyć do wykonania dzieła. W tym wypadku jest to praca na umowę o pracę jak kolwiek by sie to nie nazywało. Nie powinni żądać kasy za zerwanie umowy, za te szkolenia to sprawa dyskusyjna (za mały jestem by osądzać ale o zwrocie za szkolenia by musiał sąd osądzić biorąc pod uwagę np. jakie to były szolenia)

robrian - 22 Styczeń 2008, 11:55

To jest na pewno umowa o dzieło. On pracuje jako przedstawieciel , gdyz jeździ po klientach (aptekach , lekarzach) , ale w umowie ma napisane , że musi zrobić kilka prezentacji w ciągu okresu zatrudnienia i jest zobligowany do dwóch wizyt dziennie.
Zuźka - 22 Styczeń 2008, 11:57

W umowie o dzieło ma jednomiesięczny okres wypowiedzeniajesli umowa przewiduje okres wypowiedzenia to dzialanie takie nie powinno byc traktowane jako rozwiazanie umowy z winy wykonawcy. To ostatnie dotyczy ewentualnego "niewykonania" dzieła
Zuźka - 22 Styczeń 2008, 12:00

dodatkowo w jednym z załączników napisano , że w przypadku złamania warunków umowy (rozwiązanie na jego prośbę też chyba można pod to podciągnąć ?) musi zwrócić koszty swoich szkoleń w wysokości ok 3000zł.wypowiedzenie umowy nie jest traktowane jako złamanie warunków umowy
Zuźka - 22 Styczeń 2008, 12:01

zresztą kazda umowę mozna wypowiedzieć (jako uzupełnienie do tego co wyżej napisałam)
grzegorzg - 22 Styczeń 2008, 14:18

"Jest zobligowany" ? - osobistość świadczenia (umowy cywilno prawne nie wymagają osobistego świadczenia usługi) osobistość jest w umowie o pracę. Przeprowadzenie prezentacji to zlecenie - co innego gdyby miał stworzyć prezentację czyli wykonać jakieś dzieło. Wątpliwa ta umowa o dzieło można podważyć
piomat49 - 29 Styczeń 2008, 08:26

ja myślę że jeżeli w grę wchodzą takie pieniądze (5ooo zł) to warto zasięgnąć informacji odnośnie tej umowy i prawnika specjalizującego sie w prawie pracy (koszt ok 150 zł) i wtedy się zdecydować.
Monika - 29 Styczeń 2008, 09:04

piomat49, proszę nie wprowadzaj mylnych informacji
Mowa o umowie o dzieło - więc jak już prawnik to wyłacznie z prawa cywilnego.

Pytającemu zależy na czasie, więc z pewnością już sobie poradził, a skutek? - się okaże, może być, ze nas poinformuje. Często umowy zawiarają zapisy niedozwolone, więc nie ma się czasem czym przejmować.
brak szkolenia, brak umowy o prace
Wypowiedzenie umowy o pracę bez zachownia okr wypowiedzenia
Wypadek przy pracy, a brak umowy o pracę, szkoleń BHP, zdoln
  • ww vulcan edu pl
  • metoda gruszczyk kolczyF1skiej
  • kara za nielegalne gg w firmie
  • kara za mieszkanie w nieodebranym domu
  • rozklad jazdy pabianice 150
  • Zestaw postów z for dyskusyjnych / Indeks